This nice Blogger theme is compatible with various major web browsers. You can put a little personal info or a welcome message of your blog here. Go to "Edit HTML" tab to change this text.
RSS

12 Ocak 2010 SalıÇİM ADAM YAPALIM


Malzemeler: 1 adet kadın çorabı, küçük bir kap dolusu toprak, çim tohumu, su, ikisi büyük biri küçük 3 adet düğme, boncuk, yapıştırıcı.


Elimizdeki toprağın az bir miktarını çim tohumumuzla karıştırıp kadın çorabının içine boşaltalım. Geri kalan toprağımızı ise onun üzerine dökerek çorabımızın ağzını sıkıca bağlayalım. Çim tohumlarının bulunduğu kısım üste gelecek şekilde çorabı ters çevirelim. Bu toprağı her gün düzenli olarak sulayalım. Toprakta ne gibi değişiklikler oldu?


Sonuç: Her gün düzenli olarak sulanan topraktaki tohumlar, bir süre sonra yeşermeye başlar. Son olarak düğme, boncuk gibi malzemeleri çorap üzerine yapıştırıp ağız, göz ve burun yapımında kullanabilir.


Bu etkinlik çocuklarda sabırlı olmayı ve plan, program becerisi kazanırlar. Çim adamın saçlarının çıkmasını beklemeleri, onu hangi saatlerde sulamaları gerektiğini planlayarak belirli becerileri kazanmış olurlar.Ayrıca eğlenceli bir etkinliktir ce çocuklar her zaman bu etkinliği yapmaktan çok hoşlanmışlardır.

0 yorum:

Yorum Gönder